Follow your favorite high school teams this week

DULUTH EAST

TUESDAY
5:15 p.m. — Girls hockey at Duluth Marshall

FRIDAY
TBD – Debate at Eagan
5:45 p.m. – Girls basketball vs. Bloomington Jefferson
6:30 p.m. – Boys hockey at White Bear Lake
7:15 p.m. – Boys basketball vs. Bloomington Jefferson
7:30 p.m. – Girls hockey vs. Hopkins, Essentia Duluth Heritage Center

SATURDAY
TBD – Dance at Apple Valley
2:30 p.m. – Girls basketball vs. North
3 p.m. – Boys hockey vs. Wayzata, Essentia Duluth Heritage Center

DULUTH DENFELD

TUESDAY
7 p.m. — Boys hockey at North Shore, Silver Bay
7:15 p.m. – Girls basketball at Carlton
7:30 p.m. – Girls hockey vs. Duluth Marshall, Essentia Health Heritage Center

FRIDAY
TBD – Debate invitational at Eagan High School
7 p.m. – Boys hockey at South St. Paul
7:15 p.m. – Girls basketball at North Lakes Academy
7:30 p.m. – Girls hockey vs. Hopkins, Essentia Duluth Heritage Center

SATURDAY
TBD — Dance invitational at Forest Lake
3 p.m. – Boys hockey at Eagan
4:15 p.m. – Boys basketball at Esko

HERMANTOWN

TUESDAY
7:15 p.m. – Girls basketball vs. Eveleth-Gilbert

THURSDAY
5:45 p.m. – Girls basketball vs. Esko
7:15 p.m. – Boys basketball vs. Esko

FRIDAY
7:30 p.m. – Boys hockey vs. Wayzata

SATURDAY
1:30 p.m. – Girls basketball at Princeton
3 p.m. – Boys hockey at Lakeville South
3:15 p.m. – Boys basketball at Princeton

SUPERIOR

TUESDAY
6 p.m. – Girls basketball at Chippewa Falls
7 p.m. – Boys hockey at Rice Lake

THURSDAY
6:30 p.m. – Boys swimming & diving at Rice Lake
7 p.m. – Boys basketball at Forest Lake
7:15 p.m. – Girls basketball vs. Superior

SATURDAY
TBD – Dance invitational at Menomonie
4 p.m. – Boys hockey at Hudson

PROCTOR

TUESDAY
7:30 p.m. – Boys hockey vs. Duluth Marshall

THURSDAY
7 p.m. – Boys hockey vs. North Shore

FRIDAY
5 p.m. – Wrestling at Chisago Lakes
7 p.m. – Boys hockey vs. Rochester Century
7:15 p.m. – Girls basketball vs. Two Harbors

SATURDAY
10 a.m. – Wrestling at Rush City

CLOQUET

TUESDAY
7 p.m. – Girls hockey vs. Grand Rapids
7:15 p.m. – Girls basketball at Esko
7:30 p.m. – Boys hockey at White Bear Lake

THURSDAY
7:15 p.m. – Girls basketball at Superior

FRIDAY
7 p.m. – Girls hockey at Holy Family Catholic

SATURDAY
9 a.m. – Wrestling at Lakeville North
1:30 p.m. – Girls basketball vs. Bloomington Jefferson
2 p.m. – Boys hockey vs. Bloomington Jefferson
7:15 p.m. – Boys basketball at North Branch

You May Also Like